Ki válik áldozattá? Miért pont őt csúfolják, piszkálják gyakrabban és veszik el a játékát? Hogyan segíthetünk neki? Bajor Anita pszichológus igyekszik választ adni kérdéseinkre, bemutatva az áldozattá válás rizikófaktorait, az áldozati szerep jellemzőit és a figyelemfelhívó jeleket.
Az amerikai tornavilágot érintő zaklatási botrányról készített dokumentumfilmet a Netflix Athlete A – Az első Tornász – címmel. A film részletesebb elemzése a Kapcsolj egyből oldalon olvasható, ahol segítséget is kaphat bárki, aki arra rászorul.
Talán elsőre nem is értjük, hogy a fenti mondatot miért kell kihangsúlyozni, ám a szociális szakemberek szerint ez még mindig nem egyértelmű, ezért szükség van törvénymódosításokra. A nemrég beadott kormányjavaslatról a Kapcsolj egyből! oldal adott hírt.
Könnyebben észreveszem majd az apró jeleket – nyilatkozta egy bölcsődei kisgyermeknevelő, aki sikeresen elvégezte a kapcsolati erőszak könnyebb felismerése érdekében indított továbbképzést.
Magyarországon 2019-ben 392 párkapcsolati erőszak bűncselekményt regisztráltak. Magyarországon hetente egy nő meghal bántalmazás következtében. A Bűncselekmények áldozatainak világnapja alkalmából Nagy Beáta Magda klinikai szakpszichológussal beszélgetett a csalad.hu, a többi között arról, megelőzhető-e a bántalmazás, és miért nem szabad a felelősséget az áldozatra tolni.