Amit a pszichológia átmeneti tárgynak hív, az a kisgyermek pótolhatatlan, elnyűhetetlen plüssállatkája, rongyija, vigasztárgya. Ami nélkül nem bír elaludni, megnyugodni. Szabó Győzőné Magdi, a gyermekut.hu szakpszichológusa mesél arról, miért olyan elengedhetetlen dolog ez a kisgyermekeknek és meddig tekinthetjük ezt a kötődést normálisnak.
Bábi Anna ezekben a hetekben többnyire szakdolgozatot ír, és mint mondja, az elkövetkező hónapokban további kihívások várnak még rá, nyelvvizsgára és államvizsgára is készül. A tanulás mellett pedig pilates edzőként rendszeresen sportol. A 21 éves mosolygós, életvidám lányt hallgatva nehéz elképzelni, hogy néhány éve megjárta a poklot, csaknem egy évig szenvedett az anorexia rabságában... A története sokak számára példaként szolgálhat.
Hogy mi lakik a gyerekekben? Gyerekké kell annak lenni, aki ezt megfejteni akarja. Csak lassú tempóban, gyengéden játsszatok a gyermeki érzések húrjain. Andante…
Egy kamaszlány útját egyengetni nem is olyan egyszerű, sokan félnek attól, hogy milyen konfliktusok terhelik majd a viharos tinédzseréveket. M. dr. Dulácska Csilla mentálhigiénés szakember maga is többgyermekes édesanya, aki célul tűzte ki, hogy segít az anya-lánya kapcsolatok elmélyítésében. Szerinte a legfontosabb, hogy a kishölgyek ráébredjenek: nőnek lenni igazi áldás, amelynek csodálatos gyümölcse születhet majd a jövőben.
Sok szülő számára aggodalomra adhat okot, ha a gyermeke rendszeresen elferdíti vagy elhallgatja az igazságot, pedig egy átlagos felnőtt napjában többször is hazudik úgy, hogy észre sem veszi. Labancz Dániel pszichológus szerint azonban az őszinteség, mint érték tanulható, inkább a hazugságok mögött megbújó motivációt érdemes kutatni.