2019 őszén voltam olyan szerencsés, hogy a teljes lábgipszemnek köszönhetően 2 hónap erejéig kipróbálhattam a korona-karantén tesztverzióját. Sok mindenre felkészített, például az értelmetlen vitákra, és az olyan kiborulásokra, amiken 10 perccel később már szanaszét röhögjük magunkat – de persze közben ezt nem éli meg az ember ennyire viccesen.
Következik egy újabb „otthonmaradós”, személyes hangvételű írás kollégánktól, Csihar Fannitól, aki glutén- és laktózérzékenysége ellenére alig várja, hogy milyen kihívásokat rejteget még számára ez az új helyzet.
Nemcsak a csalad.hu újságírói, hanem a cégünknél dolgozó kollégák, szakértők nagy része is otthonról dolgozik ebben az időszakban, akik közül néhányan szintén kedvet kaptak ahhoz, hogy megosszák személyes élményeiket az olvasókkal. Elsőként Ullmann Gabriella írása érkezik.
Az igazán személyes hangvételű írásokért eddig inkább a bloggereink feleltek, ám a fennálló helyzet úgy hozta, hogy szerkesztőségünk hivatásos újságíróiból is kikívánkozik néhány gondolat, amely talán megmutatja, hogy mi is éppen úgy botorkálunk most a lakásunkban, ahogyan sokan Önök közül. A következő napokban tehát beszámolunk arról, hogy nálunk miként működik az otthonmaradás. Elsőként fogadják szeretettel főszerkesztőnk, Kis Adrienn tegnap esti írását.
Réges-régen, amikor a mindennapok összefogtak ellenünk, egy barátunk azt tanácsolta, hogy tervezzük meg az előttünk álló hónapokat. Úgy mondta, fogódzóként szükséges ez az embernek. Az ötlet tényleg bejött, azóta minden év elején átbeszéljük az előttünk álló hónapokat. Adunk néhány segítő szempontot a családi évtervezéshez.