A koronavírus második hulláma miatt ismét több időt töltünk otthon, de szerencsére az okoseszközeink révén számos módon tudjuk tartani a kapcsolatot a külvilággal. Sokakat persze aggaszt, hogy a gyerekek a korábbinál jóval többet nyomogatják a gépet. Tiltsuk vagy engedjük? Hol van az egészséges határ? A „tech-tudatos” szülői hozzáállásról Dr. Szondy Máté klinikai szakpszichológussal, családterapeutával beszélgettünk.
Több statisztikát is olvastam arról, hogy amióta a közösségi média felszálló ágban van, milyen mértékben nőtt a fiatalok körében a depresszió és az öngyilkossági hajlam. Nem véletlen, hogy rettegek a hátborzongató jövőtől, ami a gyerekeinkre vár, ha hagyjuk, hogy teljesen beszippantsa őket a cyber világ.
Vannak, akik csüngenek rajta, vannak, akik kárhoztatják, de az biztos, hogy a kütyükről és használatukról mindenkinek megvan a maga véleménye – amint ez a Rambo mami blogunkra érkezett rengeteg hozzászólásból is kiderül. Bárdosiék szerint ezek az eszközök elveszik a tinik gyerekkorát. Miért? Kiderül a népszerű házaspár legújabb vlogjából.
Mennyire veszélyeztetik az okos eszközök a gyermekeket? Mennyire irányítja az életüket az okostelefon, a tablet, az X-box? Ezen kérdéseket járja körül a Lelki Egészség Estek programsorozat következő előadása.
Most hogyan tudnám elzárni, kizárni a modern világot, a rájuk ömlő meseáradatot, az ovistársak hősként emlegetett figuráit, a nyomkodást, a zizegést, a kütyüket gyermekeim életéből? Gyorsan válaszolok: SEHOGY.