Valószínűleg többen félnek az autóvezetéstől, mint ahányan azt ki is mutatják. Akik viszont látványosan rettegnek, annak mindig oka van, ami feltárható – vallja Szabóné Harangozó Andrea pszichológus, akivel az autóvezetéssel kapcsolatos szorongás miértjeiről, halogatásról és a gyógyuláshoz vezető pszichológiai módszerekről beszélgettünk.
Valós emberek, valós problémák, valós megoldások. Minden bizonnyal ennek köszönhető a Life tévén futó, a Mi kis családunk című sorozat népszerűsége, amelynek nyolc epizódból álló második évada a napokban ért véget.
Az Orenstein családban a tervező, szabályokhoz ragaszkodó anyuka és a saját magát is lustának valló, spontán és laza apuka egy napra szerepet cserélnek, ami a kalandok mellett nagyon érdekes felismeréseket hoz. A Mi kis családunk családterapeutájának elemző videójából mi is hasznos tanácsokat szűrhetünk le a saját párkapcsolatunkra vonatkozóan.
Sok szülő számára aggodalomra adhat okot, ha a gyermeke rendszeresen elferdíti vagy elhallgatja az igazságot, pedig egy átlagos felnőtt napjában többször is hazudik úgy, hogy észre sem veszi. Labancz Dániel pszichológus szerint azonban az őszinteség, mint érték tanulható, inkább a hazugságok mögött megbújó motivációt érdemes kutatni.
Vajon megfér egymás mellett egy hangosabb, társaságkedvelő és egy zárkózottabb, befelé fordulóbb ember? Milyen konfliktusokat szülhet a személyiségünkből eredő ellentét a párkapcsolatunkban? Január 2-án, az introvertáltak világnapján Szabó Irén pszichológust faggattuk a témában.